צמחי מרפא


צמחי מרפא כשמם כן הם, מרפאים. הם מכילים חומרים פעילים המשפיעים על תופעות בריאותיות שונות בגופנו. 

בין שאר, יתרונם על פני תרופות, זו יכולת האיזון של הגוף. בדרך כלל, צמחים מעצימים פעולות של המערכות בגופנו. הם לא עוצרים פעולות בגוף ולא מחליפים פעולות שונות בגוף כמו התרופות.

לדוגמא: כדורי המציצה לצרבת, סותרי חומצה, ניראים תמימים מאוד ואפילו יש שיגידו טעימים. הם לא מתקנים את בעיית הצרבת, להיפך, עם הזמן הם מחמירים אותה. חומצות הקיבה מיועדות לעזור לנו לעכל בצורה תקינה ומאוזנת את האוכל. אדם שיש לו צרבת מן הסתם יש לו בעיה במערכת העיכול ובמקום לפתור אותה אנו משבשים את המאזן החומצי בקיבה על ידי נטילת סותרי חומצה, העיכול משתבש עוד יותר והבעיה רק תחמיר. על ידי שינוי תזונתי ומתן צמחי מרפא מתאימים ניתן לאזן ולשפר את תפקוד מערכת העיכול. 

אנו נחשפים מעת לעת,  ברשת, בטלויזיה ועוד,  בצמחי מרפא שמקבלים "זרקורים" והופכים לפופולרים. למשל הכורכום או פטריות למינהן. חשוב לדעת שגם לצמחי מרפא יתכנו תופעות לוואי ויש התוויות נגד.

לדוגמא ישנם צמחים שאסורים לנטילה יחד עם מדללי דם או כאלה שאסורים לנטילה לאנשים עם לחץ דם נמוך או גבוה או בהריון ועוד ועוד ולכן השימוש בצמחי מרפא מומלץ רק ביעוץ בעל/ת מקצוע, כמוני,  מומחית ברפואה צמחים – הרבליסטית קלינית.


הקליקו לאינדקס צמחי מרפא באתר המקצועי של "ראן צמחים"

מוזמנים לקבוע תור ולטפל בבעיות הבריאותיות בעזרת צמחי מרפא (סטרס, בעיות עיכול, בעיות מע' נשימה, בעיות שלד, כאבי ראש מגרנות ועוד ועוד ועוד)

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה